Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był red. Roman Graczyk, politolog, komentator portalu interia.pl i pracownik IPN. 

Na kwartał przed wyborami prezydenckimi we Francji socjaliści wreszcie wyłonili w prawyborach kandydata, którego nie chce poprzeć socjalistyczny prezydent Hollande.

Z kolei kandydat Republikanów Fillon zmaga się ze skandalem, jaki wywołało zatrudnianie przez niego własnej małżonki na – prawdopodobnie – fikcyjnej posadzie za prawdziwe pieniądze.

Czy na słabościach i kłopotach kandydatów największych partii skorzysta przywódczyni nacjonalistów Marine Le Pen, czy raczej niezależny centrysta Macron?

Co z wyniku francuskich wyborów może wyniknąć dla Unii Europejskiej i jakie znaczenie może on mieć dla Polski?

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.