Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był prof. Tomasz Gąsowski, wiceprezes Komitetu Kopca Kościuszki.

Rok 2017 został proklamowany – przez sejm Rzeczypospolitej oraz przez UNESCO – rokiem Tadeusza Kościuszki w dwusetną rocznicę jego śmierci.

Czy jednak w dzisiejszej Polsce Kościuszko cieszy się żywym zainteresowaniem potomnych i odgrywa odpowiednią do swoich zasług i międzynarodowej rozpoznawalności rolę w polityce historycznej państwa?

Jak należy prezentować postać „Naczelnika w sukmanie”, by przemówiła do wyobraźni współczesnych Polaków i nie tylko Polaków?

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.