Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był  dr hab. Artur Wołek, politolog, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.

Jak to się stało, że Czesi, dzięki którym książę Mieszko I został chrześcijaninem, są dziś społeczeństwem religijnie obojętnym, a wobec katolicyzmu często wręcz niechętnym?

Na ile ten rys kulturowy ma wpływ na czeską politykę?

Jakie są skutki laicyzacji Czech dla ich polityki wobec UE, dla współpracy wyszehradzkiej i dla dwustronnych stosunków z Polską?

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.