Aktualności

Biorąc w ręce książkę Anny Sulińskiej, której okładkę zdobi kobieca sztafeta 4x100 m z Igrzysk Olimpijskich w Tokio możemy spodziewać się namiastki tego, co najlepsze sport nam przynosi – personifikacji pokonywania własnych słabości, emocji, wiary w zwycięstwo do ostatniej sekundy.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli Politycznej zapraszają na wykład dr. hab. Jana Jacka Bruskiego, prof. UJ " Polska dyplomacja w walce o niepodległość i granice państwa 1918-1921. 

 

 

 

  Na początku zimnej wojny, w 1947 r. George Kennan wysłał z Moskwy swój słynny Długi Telegram, opublikowany później jako artykuł pod tytułem „źródła sowieckiego zachowania”. Dziś, gdy w powszechnej opinii świat wkracza w nową zimną wojnę, warto zadać analogiczne pytanie o źródła chińskiego działań.

­Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski – tymi słowami do szefów mocarstw zwrócił się Józef Piłsudski, notyfikując II Rzeczpospolitą.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli politycznej zapraszają na debatę: Miejsce I wojny światowej w polityce historycznej państw Europy Środkowej.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli politycznej zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące zatrudnienia w organizacjach i instytucjach międzynarodowych.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli politycznej zapraszają na debatę: Polityka klimatyczna jako problem stosunków międzynarodowych

Henri Dunant urodził się 8 maja 1828 r. w Genewie. Wychował się w szanowanej i wpływowej rodzinie kupieckiej, która aktywnie angażowała się w lokalną działalność społeczną. Zarówno ojciec jak i matka byli zagorzałymi kalwinistami co ukształtowało pierwsze lata działalności Henriego. Po osiągnięciu pełnoletności założył m.in. „Stowarzyszenie Czwartkowe”, gdzie wraz z przyjaciółmi studiował biblię, pomagał biednym i asystował w resocjalizacji więźniów. W 1849 r. opuścił szkołę średnią w Genewie z powodu słabych ocen, po czym znalazł zatrudnienie w banku. Trzy lata później założył genewski oddział Związku Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej oraz uczestniczył w pierwszej międzynarodowej konferencji tej organizacji w Paryżu w 1855 r.

Jesienna Szkoła Dyplomacji i Analiz Polityki Międzynarodowej RODM Kraków to cykl seminariów, warsztatów i wykładów skupionych wokół historii, w tym:

• zagadnień związanych z dyplomacją,

• praktycznych aspektów pracy w służbie publicznej,

• analizą bieżącej sytuacji politycznej.

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych polską polityką zagraniczną oraz sprawami międzynarodowymi do udziału w seminarium analitycznym przygotowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli Politycznej

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli politycznej zapraszają na debatę: Arktyka - stan gry

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli politycznej zapraszają na debatę: Litwa po wyborach parlamentarnych