Aktualności

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli Politycznej zapraszają na debatę online:

Białoruś: czy jest szansa na zmiany?

Czy dwanaście państw łączących trzy morza, może stać się realną siłą w stosunkach międzynarodowych? Czy pomimo różnic członkowie inicjatywy Trójmorza są wstanie wpracować jedną strategię i pełnić funkcję przeciwwagi dla tandemu niemiecko-francuskiego? Czy strategiczne inicjatywy infrastrukturalne mogą przyczynić się do rozwoju gospodarczego tego regionu? – na te wszystkie pytanie znajdzie się odpowiedź oglądając debatę – „Trzy morza. Jedna strategia”.

Białoruś nie przestaje przykuwać naszej uwagi. W kraju tym sytuacja rozwija się dynamicznie: ludzie na ulicach nieustannie bronią zwycięstwa wywalczonego 9 września. Tymczasem Łukaszenko zmienia taktykę, próbując zdławić poszczególne ogniska i ośrodki protestu. Znacznie „grzeczniej” niż poprzednio zatrzymywani są pojedynczy uczestnicy demonstracji, dziennikarze, przywódcy komitetów strajkowych. Dyktator próbuje zastraszać kolejne grupy: studentów, nauczycieli, pracowników strajkujących fabryk, przy tym wszystkim coraz intensywniej poszukując wsparcia z Kremla.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, The Warsaw Institute Review wraz z Fundacją Warsaw Institute zapraszają na debatę online!

75 lat po zakończeniu II wojny światowej składamy hołd jej ofiarom. Pamiętamy o niezłomnej walce Narodu Polskiego z nazistowskimi Niemcami przez cały czas trwania konfliktu w Europie od września 1939 do maja 1945 roku.

Już od kilku tygodni wszyscy zostajemy w domu. Nasz sposób działania musiał dostosować się do nowej rzeczywistości. Nie możemy spotkać się z Państwem i zaprezentować naszą działalność, dlatego robimy to poniżej:) Zapraszamy do zadawania pytań przez nasze media społecznościowe. 

Błogosławionych, pełnych nadziei i spokoju Świąt Wielkanocnych życzy zespół RODM Kraków!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr. Krzysztofem Zdulskim, autorem książki "Bariera bliskowschodnia. Turcja w polityce Wielkiej Brytanii w latach 1939-1942"

Trójmorze powinniśmy traktować jako inicjatywę mogącą zmniejszyć dystans gospodarczy dzielący nas od państw rozwiniętego Zachodu – mówił wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas spotkania „Trójmorze. Idea czy interes?”.

Wizytę w Polsce można ocenić pozytywnie. Po pierwsze dlatego, że każde spotkanie jest czymś pozytywnym, chyba że kończy się jakimś wielkim skandalem.

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Humanitarnego podczas Warszawskich Targów Humanitarnych  WHE 2019, które odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. na terenie wystawowym PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy. Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, organizacji pozarządowych, szkół wyższych oraz instytucji zaangażowanych w działania na rzecz pomocy humanitarnej i rozwojowej, wolontariatu, a także współpracy pomiędzy trzecim sektorem a biznesem.