Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie i College of Europe in Natolin zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie naboru na studia do Kolegium Europejskiego na rok akademicki 2021/2022 oraz stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dla najlepszych kandydatów z Polski.

 Kolegium Europejskie (College of Europe) to jedna z najstarszych uczelni w Europie oferujących podyplomowe studia w zakresie spraw europejskich na poziomie advanced Master of Arts. Została utworzona w Brugii (Belgia) w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego. W 1992 r. utworzono drugi kampus Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Od prawie 30 lat w kampusie w Natolinie oferowany jest roczny program Europeistycznych Studiów Interdyscyplinarnych prowadzony w językach angielskim i francuskim przez około 100 najwybitniejszych profesorów oraz ekspertów pochodzących z ponad 25 krajów. Celem studiów jest przekazanie wszechstronnej wiedzy o Europie i przygotowanie studentów do międzynarodowej kariery. Co więcej, kampus w Warszawie jest ośrodkiem badań nad historią i cywilizacją europejską oraz nad Europejską Polityką Sąsiedztwa i relacjami Unii Europejskiej z krajami sąsiadującymi.

Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, instytucji Unii Europejskiej lub sektora prywatnego. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, które pokrywa pełne koszty studiowania (link).

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji na studia w Kolegium Europejskim. Podczas spotkania, przedstawiciel Kolegium Europejskiego zaprezentuje ofertę studiów i stypendiów, jak również podzieli się własnym doświadczeniem jako absolwent.

Tym razem spotkanie odbędzie się w trybie online (przy pomocy platformy Zoom).

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 października 2020 roku.

Rekrutacja na studia w Kolegium Europejskim w roku akademickim 2021/2022 trwa do 13 stycznia 2021.

Więcej informacji na stronach:

www.coleuropenatolin.eu

www.coleurope.eu

www.rodm-krakow.pl

Zapraszamy serdecznie!

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Pokaż mniej