Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był dr hab. Filip Musiał, dyrektor krakowskiego oddziału IPN. 

Od 7 lat obchodzimy w Polsce 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Za co i przez kogo "wyklętych"?

Dlaczego bohaterowie powojennej partyzantki niepodległościowej musieli tak długo czekać na uznanie i upamiętnienie przez niepodległą III RP?

Jakie znaczenie dla siły państwa polskiego XXI wieku i jego polityki historycznej może mieć upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych i kultywowanie wartości w imię których walczyli i oddawali życie?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

 

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.