Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był prof. Tomasz Gąsowski, historyk, wykładowca Akademii Ignatianum. 

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN wprowadzająca karalność zniesławiania państwa i narodu polskiego poprzez przypisywanie im „wbrew faktom” odpowiedzialności za cudze zbrodnie, a zwłaszcza zbrodnie popełnione przez III Rzeszę.

Czy tego rodzaju przepis prawa karnego jest Polsce potrzebny jako środek obrony przed pomówieniami, szczególnie o udział w zbrodni Holokaustu?

Czy będzie skuteczny?

I czym tłumaczyć wściekłość polityków izraelskich oraz krytykę ze strony administracji amerykańskiej?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

 

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.