Zapraszamy do wysłuchania audycji "Polityka dla dorosłych", której gościem był ekspert RODM Kraków, profesor Akademii Ignatianum, dr. hab. Artur Wołek. 

Milosz Zeman został ponownie prezydentem Czech, a Andrej Babiš jest nadal premierem, chociaż stracił immunitet poselski i nie otrzymał od parlamentu wotum zaufania. Większość partii w parlamencie nie chce rządów Babiša, ale bez pomocy prezydenta nie mają sposobu, by pozbawić go stanowiska premiera.

Czy ten impas czeskiej polityce zakończą przedterminowe wybory, czy zmiana premiera, czy egzotyczna koalicja partii Babiša z partią Okamury?

Czy może dojść w Czechach do referendum na temat Czexitu z Unii Europejskiej?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania możecie Państwo wysłuchać w audycji redaktora Dobrosława Rodziewicza, która powstaje we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej.

 

* * *

"Polityka dla dorosłych" to cykl rozmów z ludźmi, którzy o polityce mają do powiedzenia coś ciekawszego niż większość polityków występujących w mediach. Rozmówców Dobrosława Rodziewicza bardziej od samego uprawiania polityki interesują skutki politycznych działań lub zaniechań. Skutki dla państwa i obywateli. Dla Polaków żyjących współcześnie i ich wnuków. Bo właśnie to jest w polityce najciekawsze....

 

ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJĘ, KLIKNIJ TUTAJ.