"Zakręć się na karierę" realizowane jest przez studentów prawa i ekonomii z UJ w ramach ogólnopolskiej Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

Projekt walczy z nieświadomością licealistów na temat możliwości nauki i rozwoju poza granicami naszego kraju, które znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki. Organizując cykl prelekcji w krakowskich liceach, chcemy inspirować i pobudzać świadomość o możliwości twórczego rozwoju i budowania fundamentów przyszłej kariery jeszcze w szkole. Każde spotkanie dotyczy jednego z czterech filarów naszego cyklu – stażów, studiów, wolontariatu lub wymian zagranicznych. Nasi prelegenci to specjaliści w tych czterech dziedzinach, działający na co dzień w poświęconych nim organizacjach. 

Pierwszą prelegentką była Julia Makulik z EU Careers Kraków, która opowiedziałao stażach w Parlamencie Europejskim. Kolejny etap dotyczył studiów, a prelegentką była Marta Wietrzykowska z ELAB Education Laboratory. Tematem przewodnim trzeciego etapu był wolontariat zagraniczny i został zrealizowany dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM z pomocą Kasi Wilk, Marie Kirchner oraz Martina.  

Cykl wykładów ukończony zostanie pod koniec kwietnia. 

Dotychczas uzyskaliśmy patronat Młodzieżowej Rady Krakowa i Kultury na Co Dzień. Ponadto, 20.03 nasi reprezentanci opowiadali o „Zakręć się na karierę” w UJOT FM. 

Nasza strona FB: Zakręć się na karierę 

Członkowie projektu: 

Błażej Matuła (prawo) 

Anna Zaremba (prawo) 

Szymon Kazanecki (prawo) 

Kamil Zyzik (prawo) 

Piotr Dziewałtowski-Gintowt (ekonomia) 

Maciej Radwański (ekonomia)

Barbara Wziętek (gap year)