Zapraszamy na szkolenie z podstaw protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre i komunikacji międzykulturowej 20 grudnia o godz. 14:00.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie zaprasza na otwarte szkolenie z podstaw protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u i komunikacji międzykulturowej dla osób zajmujących się współpracą międzynarodową w jednostkach samorządu terytorialnego.

Prowadzący: dr Ewa Szczepankiewicz-Rudzka, Uniwersytet Jagielloński

Szkolenie ma na celu przybliżenie wybranych zasad etykiety i savoir vivre, przyjętych w kontaktach prywatno-towarzyskich, biznesowych oraz w obrocie dyplomatycznym. Szczególny nacisk zostanie położony na aspekty komunikacji, z uwzględnieniem form i zasad powitań i przedstawiania osób, sztuki skutecznego komunikowania (prezentacji) werbalnej oraz etykiety internetowej. W części poświęconej komunikacji międzykulturowej uczestnicy zapoznają się z odmiennymi stylami oraz kodami kulturowymi wpływającymi na przekaz i odbiór komunikatów, dzięki czemu wzmocnią swoje kompetencje w sytuacjach wymagających kontaktu i podejmowania współpracy z przedstawicielami innych kultur i narodowości.

Ramowy program szkolenia
I. Zagadnienia wprowadzające
1. Pojęcie etykiety, protokołu dyplomatycznego, savoir vivre i bon ton
2. Różnice między etykietą biznesową i towarzyską

II. Sztuka komunikacji
1. Powitania i przedstawianie osób: formy i zasady pierwszeństwa
2. Jak mówić żeby nas słuchano. Metoda 3 W: wokal-wizja-wyraz i jej praktyczne zastosowanie.
3. Netykieta: dobre maniery w internecie, elementy sztuki korespondencji mailowej

III. Komunikowanie międzynarodowe
1. Rodzaje kultur i ich wpływ na procesy komunikacji
2. Rola stereotypu, uprzedzeń oraz mylnych interpretacji zachowań niewerbalnych w relacjach międzykulturowych 

Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "Szkolenie RODM".

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają zaświadczenie.

Zapraszamy!