21 czerwca 2017 odbyło się spotkanie z panem ambasadorem Marcinem Nawrotem, Naczelnikiem Wydziału Akademii Dyplomatycznej MSZ.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, przy współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej i Kołem Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, a dotyczyło zbliżającego naboru na aplikację konsularno-dyplomatyczną. 


Poza wymaganiami formalnymi, ambasador opowiadał o sytuacjach, które spotykają pracowników korpusu dyplomatycznego na placówkach zagranicznych. Mówił także o poświęceniu, którym musi się wykazać pracownik dyplomacji. Pan ambasador mówił, iż nie można zapominać, że to przede wszystkim służba na rzecz RP. Osoba która wybierze taką drogę rozwoju musi o tym pamiętać. 


W końcowej fazie spotkania padły pytania ze strony studentów m.in. o przydatne cechy dyplomaty, a także o rzeczy, które dyskwalfikują dyplomatę. Na koniec spotkania większość sali podniosła w górę dłonie, dając znak, że będą składać podanie na aplikację.