Jesienna Szkoła Dyplomacji i Analiz Polityki Międzynarodowej RODM Kraków to cykl seminariów, warsztatów i wykładów skupionych wokół historii, w tym:

• zagadnień związanych z dyplomacją,

• praktycznych aspektów pracy w służbie publicznej,

• analizą bieżącej sytuacji politycznej.

Organizowany przez Ośrodek Myśli Politycznej w ramach projektu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie 2019-2021.

Cykl ten skierowany jest przede wszystkim do studentów, doktorantów i absolwentów studiów wyższych, zainteresowanych szeroko rozumianą dyplomacją, historią, naukami politycznymi.

W tym roku spotkania odbędą się w trybie online (za pomocą platformy Zoom). Jesienna Szkoła Dyplomacji składać się będzie z dwóch spotkań:

• 14 listopada (godz. 10:00 do 14:00)

• 21 listopada (godz. 10:00 do 14:00)

 

PROGRAM

Dzień 1.

14 listopada (sobota)

10:00 Otwarcie Letniej Szkoły Dyplomacji

10:10 Inauguracja Letniej Szkoły Dyplomacji RODM w Krakowie – wykład Ambasadora Arkadego Rzegockiego

11:00 Seminarium – Analiza rosyjskiej polityki – dr hab. Agnieszka Legucka (PISM)

12:30 Seminarium – Analiza chińskiej polityki – dr hab. Michał Lubina (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ)

Dzień 2

21 listopada (sobota)

10:00 Wykład – analiza polityki zagranicznej w wybranych pismach Adolfa Bocheńskiego – dr Maciej Zakrzewski (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Kraków)

11:00 Seminarium – Analiza polityki bliskowschodniej – dr Łukasz Fyderek (Wydział Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ)

12:30 Seminarium – Analiza amerykańskiej polityki – dr Tomasz Pugacewicz (UJ Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych)

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 6 listopada 2020 roku. W mailu proszę napisać: imię, nazwisko, krótkie CV oraz uzasadnienie, dlaczego Pan/Pani chce wziąć udział w naszej szkole.

Przesłanie maila nie jest jednoznaczne z udziałem w szkole, o zakwalifikowaniu będziemy informować drogą mailową do dnia 9 listopada br.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.