Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych polską polityką zagraniczną oraz sprawami międzynarodowymi do udziału w seminarium analitycznym przygotowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Ośrodek Myśli Politycznej

¬ Celem kursu jest analiza kluczowych kierunków polskiej polityki zagranicznej. Punktem wyjścia będzie m.in. lista priorytetów określonych w Strategii Polskiej Polityki Zagranicznej 2017–2021 oraz w innych dokumentach strategicznych.

¬ Analiza będzie prowadzona z wykorzystaniem różnych metod, technik i narzędzi informatycznych wspierających proces formułowania i wyciągania wniosków. Kontekst będą stanowiły działania polskiej dyplomacji oraz wydarzenia międzynarodowe.

¬ Metoda pracy jest oparta na bezpośrednim zaangażowaniu uczestników w trakcie spotkań oraz pomiędzy poszczególnymi warsztatami.

¬ Po ukończonym kursie jego Uczestniczki i Uczestnicy zdobędą umiejętność samodzielnego gromadzenia materiału analitycznego, jego przetwarzania i przekształcania go w produkt analityczny. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Zajęcia prowadzić będzie dr Błażej Sajduk, ekspert ds. edukacji i bezpieczeństwa narodowego, politolog i historyk myśli politycznej, adiunkt w Zakładzie Myśli Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W latach 2010–2017 prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera.

Zajęcia będą odbywać się w czwartki w formie online (na platformie Microsoft Teams)

Każde z nich potrwa ok. 2 godziny (120 min) - od godziny 17.00.

Ich terminy to: 5 listopada, 19 listopada i 3 grudnia.

 

W kursie mogą uczestniczyć tylko osoby zarejestrowane. Udział w kursie jest BEZPŁATNY!

Zapisy trwają do 2 listopada (poniedziałek).

Prosimy zapisywać się wysyłając maila z podanym imieniem, nazwiskiem, kierunkiem i rokiem studiów na adres mailowy oraz adresem mailowym, który mamy dodać do Teamsów.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń decyduje pierwszeństwo zgłoszeń.

Seminarium jest przygotowywane w ramach projektu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie 2019-2021, współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.