Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania z Ministrem Spraw Zagranicznych Jackiem Czaputowiczem z dnia 6 września 2018 r.

 

Konsultacje obywatelskie ws. przyszłości Europy z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych RP Jacka Czaputowicza

"Polska wizja UE - rola Europy Środkowej w Unii Europejskiej"

Kraków, 6 września 2018 r. Powitanie: Agata Supińska (RODM Kraków)

Moderacja: dr Piotr Bajor (Uniwersytet Jagielloński)

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 r., co przyniosło naszemu krajowi wiele korzyści gospodarczych, politycznych i społecznych. Ma to odzwierciedlenie w wysokim poparciu społecznym dla członkostwa w Unii. Unia Europejska wymaga jednak reform, by zapobiegać kryzysom i przygotować się na nowe wyzwania. Polska pozytywnie odniosła się do propozycji Prezydenta Francji z grudnia 2017 r, który zaproponował przeprowadzenie europejskich konsultacji społecznych ws. przyszłości Europy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do udziału w konsultacjach obywatelskich i debacie o przyszłości, która w Polsce realizowana będzie wspólnie z siecią 15 Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

Dyskusję na temat konsultacji obywatelskich można śledzić w mediach społecznościowych ministerstwa pod znacznikiem: #DebataOEuropie

Swoje opinie na temat przyszłości Europy można przekazywać online poprzez specjalny kwestionariusz opracowany przez Komisję Europejską:

https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=pl