Samorząd strategią dla przyszłości – to hasło IV Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 26-27 kwietnia.

 

IV EKS to kilkadziesiąt wydarzeń – paneli, bloków programowych, wykładów, prezentacji, warsztatów – podzielonych na siedem ścieżek tematycznych.

 

W tym roku Kraków po raz kolejny stanie się samorządową stolicą Europy. 2000 uczestników będzie dyskutować rozmawiać o kluczowych kwestiach gospodarczych i społecznych.

 

– Kraków jest najdynamiczniej rozwijającym się europejskim miastem w dziedzinie nowoczesnych usług. Nowe centra biznesowe czy badawczo-rozwojowe, które tak prężnie powstają w naszym mieście, są dowodem na to, że Kraków to właściwa destynacja biznesowa. A co za tym idzie właściwe miejsce dla organizacji prestiżowych międzynarodowych wydarzeń – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

 

Warto podkreślić, że tylko w 2017 roku, w Krakowie odbyło się ponad 5100 spotkań biznesowych, co stanowi aż 1/7 wszystkich spotkań zorganizowanych na terenie całej Polski (według raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings and Events Industry Report”).

 

Przyciąganie kolejnych nowych inwestycji z sektora nowoczesnych usług, stymulowanie rozwoju kreatywności i innowacyjności, rozwój infrastruktury komunikacyjnej, udział Krakowa w międzynarodowych wydarzeniach gwarantuje jego doskonałe przygotowanie do obsługi prestiżowych spotkań i konferencji.

 

Na tegoroczny Kongres miasto opracowało także, wzorem lat ubiegłych, własne ścieżki tematyczne z obszaru turystyki, samorządności gospodarczej oraz sektora usług nowoczesnych i start-upów.

 

Rejestracja i akredytacja na IV Europejski Kongres Samorządów odbywa się poprzez formularz elektroniczny na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl.

 

Zobacz więcej:

 

IV Europejski Kongres Samorządów - folder [PDF]

 

Źródło: http://krakow.pl/otwarty_na_swiat/aktualnosci/219444,117,komunikat,krakow_gospodarzem_iv_europejskiego_kongresu_samorzadow__.html