Serdecznie zapraszamy do zgłaszania grup na warsztaty przy Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.

Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich są pierwszym, ogólnopolskim projektem naukowo-edukacyjnym przygotowanym na szczeblu akademickim, rozwijającym w formie naukowej dorobek polskich środowisk debatanckich. Projekt AMPDO zapewnia rozwój umiejętności prowadzenia dyskusji o aktualnych problemach dotyczących spraw publicznych, wpływając pozytywnie na kształtowanie postaw obywatelskich wśród bezpośrednich uczestników projektu, mówców oraz publiczności. Prowadzenie merytorycznej dyskusji podczas projektu jest połączone z zauważalną przez pracodawców i wymaganą przez rynek potrzebą rozwoju umiejętności miękkich takich jak przemawianie publiczne, negocjacje, praca w zespole. Ta potrzeba jest realizowana przez szkolenia, warsztaty, materiały dydaktyczne oraz same debaty podczas turnieju. Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

O warsztatach: 

Warsztaty Akademickich Mistrzostw Polski Debat mają na celu promowanie wśród studentów z całej Polski idei turnieju, prezentację formatu AMPDO oraz przeprowadzenie przyspieszonego kursu z wystąpień publicznych. Na II edycję Mistrzostw planowane jest 80 warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów z różnych środowisk debatanckich, którzy ukończyli dedykowany kurs trenera AMPDO. Warsztaty przeznaczone są dla studentów i pracowników naukowych, administracyjnych i członków organizacji pozarządowych działających przy uczelniach z całej Polski. Każda grupa weźmie udział w 4 godzinnym warsztacie zorganizowanym na ich uczelni (wydziale, kole, sekcji, w organizacji partnerskiej) w stopniu adekwatnym do ich poziomu zaawansowania. Warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu aktywnych metod dydaktycznych, a każdemu uczestnikowi zostanie przekazana wiedza z zakresu wystąpień publicznych, komunikacji, argumentacji i umiejętności walki z tremą. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, a warsztaty są finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Jak wziąć udział w warsztatach ? 

Aby zorganizować warsztat należy spełnić poniższe wymagania techniczne: 

  • Organizacja sali adekwatnej do grupy z dostępem do projektora 
  • 2 ławki, 10 krzeseł ( do przeprowadzenia debaty ) 
  • Grupa 12-20 uczestników ( możliwe grupy mieszane, z różnych uczelni, organizacji ) 
  • Akceptacja regulaminu warsztatów [link

Jeżeli chcą Państwo zorganizować warsztat na swojej uczelni prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny tutaj lub na stronie www.ampdo.pl.  Prosimy rejestrując się na szkolenie, w formularzu jako "animator" zaznaczać "Łukasz Słoniowski". 

 

Jeśli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 666 041 214.