8-12.11.2017 r. w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”.

Celem wydarzenia, którego partnerem jest Miasto Kraków, jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, co przekłada się na zyski dla miasta i nowe miejsca pracy. Znaczenia Krakowa dla kultury sakralnej dowiodły również zorganizowane w naszym mieście w 2016 Światowe Dni Młodzieży.

Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

Więcej informacji na stronie www.krakow.pl 

Rejestracja na Kongres odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: www.kktrp.pl