27 czerwca Kraków odwiedził Szef Służby Zagranicznej, Profesor Arkady Rzegocki.

Podczas swojej wizyty Minister m.in. udzielił wywiadu w Radio Kraków. Red. Dobrosław Rodziewicz wraz z Karolina Wanda Olszowska pytali o wyzwania polskiej dyplomacji, o to jak zostać dyplomatą, a także dlaczego warto zapoznać się z działalnością sieci RODM.

Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, na które zostali zaproszeni członkowie takich organizacji jak Forum Młodych Dyplomatów, Klub Jagielloński, Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe "Phronesis" UPJP2.

Kolejnym ogromnie ważnym punktem było seminarium z ekspertami - wykładowcami krakowskich uczelni - gdzie poruszane były kwestie kierunku rozwoju służby zagranicznej i współpracy w tworzeniu przyszłości polskiej dyplomacji.

Popołudniu Minister Rzegocki spotkał się ze studentami. Tematem spotkania była kariera w dyplomacji oraz rekrutacja do Akademia Dyplomatyczna MSZ.

Dziękujemy jeszcze raz Panu Ministrowi Arkademu Rzegockiemu za przybycie do Krakowa. Mamy nadzieje, że wizyta w „Alma Mater” profesora przywołała dobre wspomnienia.