Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie i Ośrodek Myśli Politycznej zapraszają na szósty wykład w cyklu "Klasycy filozofii o polityce międzynarodowej" o myśli politycznej Leo Straussa pt. "Leo Strauss i nauka myślenia politycznego" - wpływowego filozofa polityki żydowskiego pochodzenia związanego z Uniwersytetem w Chicago, gdzie utworzył wokół siebie wpływową szkołę uczniów mających wpływ na późniejszą praktykę polityczną Stanów Zjednoczonych.
Prelekcję wygłosi dr Paweł Armada - politolog (Akademia Ignatianum w Krakowie), autor takich publikacji jak m.in.: "Szkoła myślenia politycznego Leo Straussa", "Mistrzowie koncentracji. Aktualne nauki dla przyszłych humanistów" czy "Humanizm jako realizm". Autor wstępu do książki Irvinga Babbitta "Demokracja i przywództwo", która ukazała się nakładem Ośrodka Myśli Politycznej w Krakowie. Członek zarządu Fundacji "Lethe".
Wykład o Leo Straussie odbędzie się 25 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 i będzie transmitowany za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook) RODM Kraków.
Następne dwa wykłady zaprezentowane w tym cyklu obejmą myśl Immanuela Kanta oraz Carla Schmitta. Przedstawią je odpowiednio dr Jakub Szczepański (Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz dr Arkadiusz Górnisiewicz (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego).
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Podczas transmisji będzie możliwość zadawania pytań w dyskusji na Facebooku oraz na Twitterze.
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.