16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. MSZ zaprasza na dzień otwarty, którego tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.

 

16 listopada 1918 roku Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata depeszę informującą o powstaniu Państwa Polskiego. Tego dnia od 2009 r. obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. To szczególne święto w kalendarzu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a zarazem okazja do przybliżenia obywatelom historii polskiej Służby Zagranicznej i charakterystyki pracy w Ministerstwie.

 

W tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Służby Zagranicznej będzie 100-lecie polskiej Służby Zagranicznej. Jako główną atrakcję przewidziano dni otwarte MSZ, które pozwolą wszystkim zainteresowanym poznać historię polskiej Służby Zagranicznej oraz codzienną praktykę dyplomatyczną. W dniach 17–18 listopada 2018 r. zwiedzający zobaczą budynki i pomieszczenia MSZ, w tym niedostępny na co dzień Gabinet Ministra, salę im. Jerzego Giedroycia i Centrum Prasowe.  Zaprezentowana zostanie także wystawa „Odrodzenie Polskiej Służby Zagranicznej”, a na najmłodszych czekać będzie kącik zabaw i wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

 

Zgłoszenia: 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W celu wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o rejestrację pod adresem: https://dsz.konfeo.com/. Rejestracja rozpocznie się 8 listopada 2018 r. o godz. 12:00.

Zwiedzanie budynków MSZ odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2018 r., w godz. 10:00–17:00 (ostatnie wejście o godz. 16:00). Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.